Kuidas Instagram ettevõttele kasulik on?

Kuidas Instagram ettevõttele kasulik on?

See piltide jagamise rakendus on vallutamas kogu maailma ja on hetkel arvestatud kui üks parimatest platvormidest, et visuaalselt ühendust luua oma klientidega. Seega, kas sinu ettevõte peaks võtma osa kõigist võimalustest, mida Instagram pakub?

Ilmselge vastus sellele on jah, iga ettevõtte peaks olema esindatud Instagram’is. See on hetkel üks võimsamaid tööriistu kuidas jõuda enda klientideni. Viimaste aastate jooksul on Instagram oma populaarsuse poolest ette läinud paljudest teistest sotsiaalmeedia kanalitest.

Miks on Instagram tähtis Sinu ettevõttele?

Instagram on vahetu, kaasahaarav, visuaalselt mõjuv ja kiirelt kasvav. Kui sinu ettevõte ei ole pidanud oluliseks osaleda Instagram’i visuaalses maailmas siis siin on 5 põhjust, mis võiksid panna sind ümber mõtlema:

#1 Instagram’is on erakordselt kõrge kasutajate hulk

Üle 600 miljoni aktiivse kasutaja kuus peaks avama iga ettevõtja silmad, et sellel suhtlusplatvormil on tohutult potensiaali. Instagram jätkab oma kiiret kasvu aastast aastasse (vaata graafikut allpool).

Aktiivsed kasutajad Instagram’is alates 2013 jaanuarist kuni 2016 detsembrini (arvud miljonites)

#2 Visuaalne sisu 

Instagram on visuaalne ja see peakski saama põhiliseks aspektiks, millest oma turundusstrateegias lähtud. Pildid ja videod räägivad sinu ettevõtte lugu paremini ja lihtsamalt, kui kirjalik. Instagram teeb väga lihtsaks ettevõtetel võtta lihtne vana pilt ja muuta see jagamisväärseks looks, millega kliendid saavad end seostada.

Kvaliteetsed pildid tekitavad usaldust. Mõtle sellele nii: mida kõrgem on pildi kvaliteet, seda kõrgem paistab võõrale sinu tegemiste kvaliteet. Ei ole tähtis kui suur on sinu ettevõtte, igal juhul on vajalik säilitada professionaalsus.

#3 Näita oma iseloomu

Ehita üles oma brändi iseloom kõikidel sotsiaalmeedia kanalitel, sealhulgas Instagram’is. Näita oma klientidele kes sina oled, et nad saaksid olla võlutud just sinust või sinu toodetest. Kõige tähtsam on meeles pidada, et Instagam on mõeldud selleks, et motiveerida ja inspireerida jälgijaid. See teeb sellest ideaalse vahendi inimestega seoste loomiseks, kes jagavad sama mõtteviisi nagu sina.

Näiteks toon kuidas Eestis loodud ettevõte Boost Yourself on leidnud viisi oma klientidega ühine keel leida. Kasutades kvaliteetseid tootefotosid ja jagades tagasisidet klientidelt. Samuti leiad kontolt palju motiveerivaid ja meeleolukaid pilte.

#4 Statistika jälgimine

Statistika on äärmiselt tähtis turundajatele ja ettevõtetele. Need andmed, mis peituvad Instagram’i taga aitavad ettevõtetel paremini aru saada kes on nende jälgijad, millal nad on aktiivsed ja milline sisu töötab kõige paremini. Olemasolevate andmete põhjal võid peagi näha, et milline on parim aeg oma postitusi üles laadida, et saavutada kõrgeim kaasatavus.

#5 Eelis konkurentide ees

Paljud, kes on alustanud enda ettevõtte turundamisega sotsiaalmeedias, kasutavad inimesteni jõudmiseks ainult Facebook’i. See pole kindlasti halb valik, kuid seal on konkurents märksa kõrgem. Instagram on paljude jaoks veel avastamata ja tundub keeruline, kuid seda see kindlasti ei ole.

Ettevõttele konto tegemine võtab vähe aega. Väga lihtsalt saad selle ühendada ka oma Facebook’i lehega ja jagada oma Instagram’i tegevusi korraga mõlemas kohas.

Kui sinu ettevõte ei ole veel Instagram’is, siis tegutse!

facebook

Aitame Sinu ettevõtte sotsiaalmeedia turunduse uuele levelile!

facebook

  •  
  •  
  •