Kodukontori kevad on meile kõigile andnud aimdust, mis on kaugtöö ja paljud eestlased on avastanud selles endale sobiva töökorralduse. Vabakutselised erinevatel elualadel on projektipõhiselt sel viisil tööd teinud juba aastaid, aga sellest ei ole nii palju räägitud. Millised on kodukontori eelised ja millega peaks arvestama, kui soovid meeskonda sel moel täiendada?
Sobivate talentide kaasamine, kulude vähenemine ja veelgi parem tootlikkus/produktiivsus teevad kaugtöö organisatsioonide jaoks ahvatlevaks. Kandidaadid seevastu armastavad paindlikkust, iseseisvust ja veelgi paremat töö-eraelu tasakaalu, mis kaasneb kodukontoriga.
Vabakutselise või projektipõhiste töötajate värbamine – pole vahet, kas tegemist on ühe inimesega või kogu kollektiiviga – vajab uut/innovatiivset lähenemist. Enam ei otsi me ainult spetsiifilisi oskusi antud positsiooni jaoks vaid ka üleüldist valmisolekut ja sobivust kaugtööks ja sellest tulenevatele väljakutsetele.
Kui teie organisatsioon mõtleb kaugtöötaja värbamisele, siis siin on 5 nippi, kuidas värvata vabakutselisi, projektipõhiseid või osakoormusega töötajaid.
Esmalt vaatame üle poolt- ja vastuargumendid, mida kaaluda, kui plaanid mõne ametikoha kaugtööle ümber lülitada.