loader image

Liikuvad videoreklaamid – värbamise tulevik?

image
Picture of Helen Marie Põrk

Helen Marie Põrk

Kas tunned, et tööportaalis või sotsiaalmeedias teiste tekstreklaamide vahel ei paista Sinu tööpakkumie piisavalt hästi silma? Siis võiksid kaaluda töökuulutuste sihitud videoreklaame. Videoreklaamiga paistad märksa paremini potentsiaalsetele kandidaatidele silma kui tavalise tekstipõhise või pildiga töökuulutusega.

Videotöökuulutus on lühike videopõhine ülevaade konkreetsest töökohast. See video võib sisaldada näiteks elemente positsiooni kohustustest, vajalikest kvalifikatsioonidest, ootustest uuele töötajale ning tutvustada huvilisele ka tööruumi, praeguseid töötajaid ja ettevõtte kultuuri. 

Videoreklaamidel on värbamisprotsessis tekst- ja piltreklaamide ees üks oluline eelis. Nimelt on videotes võimalik edastada kiiremini ning märksa rohkem teavet, millest vaatajad ka kergesti aru saavad. Uuringud on näidanud, et kliendid mäletavad kuni 95% sõnumitest, mida nad videos näevad. Ühelgi muul moel reklaamides nii head tulemust naljalt ei saavuta. 

Ligikaudu 60% turundajatest leiab, et videode kasutamine suurendab sotsiaalmeedias engagement’i. Instagramis kaasavad videoreklaamid kasutajaid keskmiselt 38% paremini kui sponsoreeritud pildid, kusjuures video puhul on suurem tõenäosus, et seda lisaks like’imisele ka kommenteeritakse. Sarnaseid tulemusi näeme ka Facebooki videoreklaamides. Videoreklaamide keskmine engagement rate on 5,49%, seevastu piltidel vaid 4,67%.

Lisaks eelnevale aitavad videoreklaamid ka vaatajate ning potentsiaalsete kandidaatide usaldust tõsta. See võimaldab kombineerida reaalseid kaadreid töökohast, tulevastest kolleegidest ning tööülesannetest ning põimida need mänguliselt kokku atraktiivseks tervikuks. Hoolikalt loodud ja kvaliteetne video jätab ettevõttest usaldusväärse ja meeldiva mulje – värbamisportaali kiiruga tööülesandeid kokku visata oskab igaüks, ent korraliku video loomine näitab kandidaadile ettevõtte pühendumust. 

Niisugused videod aitavad kaasa tööandja brändingule ka pikemas perspektiivis. Kui vaataja sel korral ehk pakutavast positsioonist huvitatud ei ole, jääb videoreklaam talle märksa suurema tõenäosusega meelde ning kui ta ise hiljem tööd otsima hakkab, jõuab ta juba ise Sinuni.

Kokkuvõtteks

Ning lõpetuseks – videoreklaamidega on võimalik jõuda ka palju enamate passiivsete kandidaatideni, kõnetades neid just seal, kus nad aega veedavad. Instagram, YouTube, LinkedIn… kõik need kanalid on päev-päevalt aina populaarsemaks muutumas ning nende kasutajateks on suur hulk inimesi, kes aktiivselt tööd ei otsi, kuid võiksid potentsiaalselt kandideerida huvitavat tööpakkumist nähes.

Level up pakubki Sulle just sellist värbamistarkvara ning värbamislahendust – targalt sihitud videoreklaamid koos värbamiskampaania või digitaalse sihtotsinguga.

Facebook
LinkedIn

Palka omale sobivad töötajad värbamiskampaania või digitaalse sihtotsingu abil

2020 © LEVEL UP

Töökuulutus sotsiaalmeedias

päeva
tundi
minutit
sekundit
Pakkumine on lõppenud!

Telli teenus soodushinnaga enne, kui taimer nulli tiksub.