loader image

Ageism: see pole lihtsalt sõna – see on probleem 🧓🏻

Picture of Riste Lehari

Riste Lehari

Ageism tähendab ealist diskrimineerimist ning see on töökeskkondades endiselt tõsine probleem, mis mõjutab vanemate inimeste karjäärivõimalusi. See võib esineda mitmel kujul, alates väiksematest kommentaaridest vanuse kohta kuni vanemate töötajate süstemaatilise töövõimalustest kõrvalejätmiseni. Ageism võib oluliselt mõjutada vanemate töötajate heaolu. See võib põhjustada pettumust, viha ja depressiooni.See võib põhjustada ka isolatsioonitunnet ja enesehinnangu langust. 

 

Oluline on mõista, et vanuselisus ei piirdu ühegi konkreetse tööandja või tööstusega. Seda võib leida igat tüüpi töökohtadel, alates suurkorporatsioonidest kuni väikeettevõteteni. See võib esineda ka ootuste kujul, et vanemad töötajad lähevad teatud vanuses pensionile või ei suuda olla uuemate tehnoloogiatega kursis.

Kahjuks võib ealist diskrinimeerimist olla raske tõestada ja käsitleda. Sageli võtab see raskesti märgatavaid vorme, näiteks vanemaealiste töötajate edutamise või töövõimaluste leidmata jätmist. 

Siin on mõned põhjused, miks värbamisprotsessis vanuselist diskrimineerimist vältida:

1) Mõelge mitut põlvkonda hõlmava töökoha eelistele: kogenud ja nooremate töötajate kombinatsioon võib tuua värskeid vaatenurki, erinevaid oskusi ja töökeskkonda.

2) Kasutage suuremat talentide kogumit, olles avatud erinevas vanuses ja erineva taustaga inimestele: ärge piirake oma otsingut teatud vanuserühmaga. Mida laiem on potentsiaalsete kandidaatide valik, seda suurem on võimalus värvata õige sobivus.

3) Töönõuete seadmisel arvestage vanusega: 10+ aastat töökogemust nõudev töö võib olla noorema kandidaadi jaoks liiga hirmuäratav, samas kui töö, mis nõuab vaid üheaastast kogemust, võib vanema kandidaadi jaoks olla liiga piirav.

4) Värbamisel kasutage tehnoloogiat, et jõuda paremate kandidaatideni: sotsiaalmeedia, töölehed ja muud veebitööriistad võivad aidata teil jõuda igas vanuses tööotsijateni. Või veelgi parem – kasutage digitaalset värbamist.

5) Pakkuge paindlikke töövõimalusi. Paindlik tööaeg, kaugtöö ja töö jagamine võivad aidata meelitada ligi erinevas vanuses kandidaate.

Level up digitaalne värbamisagentuur ja uudne värbamistarkvara aitab sul leida oma ettevõttesse kõige paremad talendid, tehes seda personaliseeritud, ent digitaalsel ja mugaval viisil. Uuri lähemalt siit

Facebook
LinkedIn

Palka omale sobivad talendid personaliseeritud värbamismudeli abil

2020 © LEVEL UP

Töökuulutus sotsiaalmeedias

päeva
tundi
minutit
sekundit
Pakkumine on lõppenud!

Telli teenus soodushinnaga enne, kui taimer nulli tiksub.