loader image

Wellnessi trendid, mis kujundavad 2023. aasta tööelu

Picture of Kristian Eding

Kristian Eding

Kuna üha rohkem ettevõtteid rakendab paindlikku töökorraldust, muutub üha pakilisemaks vajadus sihtotstarbelise toetuse järele, mis aitaks inimestel kodus töötades oma tervisliku seisundiga toime tulla. Eestis pole veel värskeid ulatuslikke uuringuid selle kohta, millised on pandeemiajärgse töökorralduse mõju inimeste tervisele. Suurbritaania suurima tervishoiuorganisatsiooni Nuffled Heatl 2022. aasta uuringu kohaselt on näiteks kolmandik sealsetest täiskasvanutest kogenud viimase aasta jooksul vaimse ja füüsilise tervise halvenemist. Õnneks on nad ka välja selgitanud kuus töökoha heaolu suundumust, mida tööandjad saavad kasutusele võtta, et luua tõhusaid ja asjakohaseid heaoluprogramme:

1. Luu ja lihaskonna tervise tagamine:

Ärge laske kaugtööl oma meeskonna selgasid ja randmeid piinata! Luu ja lihaskonna tervis on 2023. aastal peamine prioriteet ning tööandjad kaasavad spetsialiste, kes hindavad vigastuste ennetamiseks kontoriseadmeid ja annavad individuaalseid nõuandeid kehahoiaku, liikumise ja toitumise alal.

 2. Tegelege elukalliduse kriisiga:

Rahaprobleemid võivad põhjustada suurt stressi ja elukalliduse kriis tabab töötajaid rängalt. Seepärast korraldavad arukad tööandjad finantsspetsialistide abil veebiseminare raha ja hüvitiste haldamiseks, et võidelda finantsmurede vastu.

3. Pakkuge eneseabi tuge:

Mitte igaüks ei tunne end tööandjaga oma terviseprobleemidest rääkides mugavalt. Siinkohal tulebki appi eneseabi: Ettevõtted pakuvad oma meeskonnale toetust rasketel aegadel, näiteks kognitiiv-käitumusliku teraapia telefoniteenuseid ja veebipõhiseid eneseabiprogramme.

4. Keskenduge ennetamistööle:

Miks oodata, kuni midagi valesti läheb? Aastal 2023 on ennetamine võtmetähtsusega ja tehnoloogia teeb selle lihtsamaks kui kunagi varem. Kasutades käitumisandmeid, saavad tööandjad prognoosida ja ennetada tulevasi probleeme personaliseeritud meetmete abil, mis vastavad nende meeskonna ainulaadsetele vajadustele.

5. Töötajate võimustamine:

Oma meeskonna võimustamine ei ole lihtsalt õige tegu – see on ka ärile kasulik! Kuna võimudünaamika nihkub tööandjatelt ära, on senisest olulisem kehtestada selged ootused, küsida tagasisidet ja edendada kõigile kasulikku kaasamiskultuuri.

6. Fokusseeritus perekonnale: 

Paindlik tööaeg ja kaugtöö on üha enam levinud ning perehüvitised on 2023. aastal ülimalt tähtsal kohal. Nutikad tööandjad laiendavad hüvitisi partneritele ja lastele, näiteks eratervishoiu ja vaimse tervise toetuse näol, et aidata oma meeskonnal nii tööl kui ka kodus hästi toime tulla.

Nende ennetavate lähenemisviiside rakendamisega saavad ettevõtted soodustada töötajate heaolu ja pühendumust, vältides samal ajal töölt puudumise kulusid. Töötajate andmetel põhinevate individuaalsete meetmete abil saavad ettevõtted luua kõigile tervislikuma ja õnnelikuma töökoha.

 

Alliaks: www.theundercoverrecruiter.com

Level up aitab sul leida oma ettevõttesse kõige paremad talendid, tehes seda personaliseeritud, ent digitaalsel ja mugaval viisil. Uuri lähemalt siit

Facebook
LinkedIn

Palka omale sobivad talendid personaliseeritud värbamismudeli abil

2020 © LEVEL UP

Töökuulutus sotsiaalmeedias

päeva
tundi
minutit
sekundit
Pakkumine on lõppenud!

Telli teenus soodushinnaga enne, kui taimer nulli tiksub.